Historie skupiny

Skupina Edguy vznikla v roce 1992 v německém městě Fulda. Jejími zakladateli byli 14-ti letí studenti Tobias Sammet, Jens Ludwig, Dirk Sauer a Dominik Storch, kteří kapelu pojmenovali po přezdívce, kterou si u nich tehdy vysloužil jejich učitel matematiky Edgar Siedschlag. Kapela společně natočila dvě demo nahrávky, které se snažila udat v nahrávacích studiích. Smlouvu se jim podařilo získat až v roce 1995 a to u společnosti AFM Records. Pod touto společností vydali Edguy pět studiových desek. Ovšem v roce 2004 přešli Edguy pod společnost Nuclear Blast, pod kterou vydali ještě další tři studiová alba. A doufejme, že tento počet brzy rozmnoží.

Stylově se Edguy zařazují do oblasti power metalu, hard rocku a heavy metalu. Často píší texty o společnosti, moderní civilizaci a velmi často si dělají i legraci ze všeho a všech kolem, včetně sebe sama. Hlavní postava skupiny Tobias Sammet se však nechal slyšet, že se Edguy nekloní k žádné politice ani náboženství.

Členové kapely

Tobias Sammet – zpěv (1992 – dosud)

Jens Ludwig – solová kytara (1992 – dosud)

Dirk Sauer – doprovodná kytara (1992 – dosud)

Dominik Storch – bicí (1992 – 1997)

Tobias Exxel – basová kytara (1998 – dosud)

Felix Bohnke – bicí (1998 – dosud)

Vedlejší projekty

Tobias Sammet je vedoucí postavou kapely Edguy, ale není činný jen v oblasti své kapely. V roce 2001 poprvé spustil pojekt pod názvem Avantasia, pod kterým se setkávají rozliční hudebnící a zpěváci. Můžeme jmenovat členy kapel jako Edguy, Scorpions, Kiss, Kamelot, Epica, Within Temptation, Helloween, Gamma Ray, Masterplan, Rhapsody Of Fire, Stratovarius a další. Tento projekt má na svědomí již pět alb.

  • Dvě vyšly jako The Metal Opera:

o        The Metal Opera – 2001

o       The Metal Opera Part II – 2002

  • A následující tři jako trilogie The Wicked:

o        The Scarecrow – 2008

o       The Wicked Symphony – 2010

o       Angel of Babylon – 2010

Rubriky