Edguy

Edguy je německá power metalová skupina, která vznikla v roce 1992. Jejím zakladatelům bylo tehdy 14 let. První nahrávací smlouvu získali Edguy po natočení druhé demo nahrávky Savage Poetry v roce 1995 a to u společnosti AFM Records.

První dvě studiová alba nebyla nijak zvlášť úspěšná. Průlom v kariéře kapely nastal až v roce 1998 s deskou Vain Glory Opera. Za úspěchem tohoto alba stál Timmo Tolkki hlavní postava finské metalové skupiny Stratovaraius, který si vzal na starost produkci a hostující zpěvák Hansi Kürsch ze skupiny Blind Gardian. Poté se již skupina dostala do povědomí nejen doma v Německu, ale i ve zbytku Evropy.

Skupina poté vydala pod společností AFM Records ještě další dvě alba, ale v roce 2004 získala lukrativní smlouvu s hudební společností Nucelar Blast, u které je skupina doteď.

Velmi dobře ji znají i čeští fanoušci, kteří mají možnost setkat se s Edguy na řadě hudebních festivalů. Edguy jsou pravidelnými hosty festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, v roce 2010 navštívili Noc plnou hvězd v Třinci a koncertovali i v Plzni a Praze. Přehled koncertů připravíme, jak jen to bude možné.

Rubriky